Facebook SayfasıTwitter SayfasıSauSosyalMenüde Ne Var?SABİS
Prof.Dr. Muzaffer Elmas

Rektörümüz Prof.Dr. Muzaffer Elmas Show TV Canlı Yayındaydı!

Show Tv‘de yayınlanan “Üniversite Medya” programının bu haftaki konukları Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas ve  Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber idi.

Sakarya Üniversitesi’ndeki yeniliklerden bahseden ve öğrencilerin sorularını yanıtlayan değerli Rektörümüz Prof.Dr. Muzaffer Elmas yayın boyunca keyifli dakikalar geçirdi.

Muzaffer Elmas: “Türkiye dünya ile rekabet edebilecek düzeye geldi”

Yayını izleyemeyenler için sohbetten bazı kesitleri aktaralım:

Üniversitedeki yeniliklerden bahseden Prof.Dr Muzaffer Elmas: “Öğrencilerin aktif olarak ders öğrenebilmesi için, işlenen 8-9 dersi  dönem içerisinde 5’e indirdik. Avrupada’ki sistemi uyarladık. Kütüphanemizi 24 saat açık hale getirdik. Dijital kütüphanemizde ise 4 milyon kaynağa ulaştık. Türkiye’de bu konuda lider olmak istiyoruz. Ayrıca kütüphanemize 400 tane laptop aldık. Gelen öğrenciler öğrenci kartıyla bu laptopları kullanabiliyor. Ve yeni bir kütüphane daha inşaa ediyoruz. dedi.

“Yeni bir uygulamamız var. MYO’ların 4 yarı yıl işlediği dersin 1 yarı yalı artık fabrikalarda geçiyor. Burda teorik dersler işlenecek. Ve öğrenciler daha rahat iş imkanı bulacak.Bu konuda oldukça iddalıyız çok çalıştık.”

muzaffer elmas show tv

Twitter üzerinden de bir hayli soru geldi. Bir öğrencinin “825 TL harç ödüyorum yüksek değilmi” sorusuna Muzaffer Elmas : “Okul harcı göreceli bir kavram.Türkiye’de 25 bin TL verende var ama hiç vermeyende var. Bu yüzden tek çözüm İkinci öğretimlerin madur olmaması açısından ödedikleri harcın yarıya indirilmesi.” şeklinde yanıt verdi.

Öğrencilerden gelen diğer bir soru ise “Devamsızlıktan Kalmaya Ne Diyorsunuz” oldu. Rektörümüz bu soruya gülerek cevap verdi. “Bence öğrenci okula gelmiyorsa tabiki kalmalı.”

Muzaffer Elmas ayrıca yılda 500 öğrenciyi yurt dışına gönderdiklerini ve her yıl 1000 öğrencinin de yurt dışından üniversitemize geldiğini aktardı. Bu sayıyı 4 – 5 bine çıkartmak istediğini söyleyen Muzaffer Elmas, ayrıca Sakarya Üniversitesi’ndeki kulüplerede ayrıca önem verildiğini ve şuan 140 farklı kulübün olduğunu söyledi.

Rektörümüz Yanıtladı: SAÜ’de Bu Yıl Yaz Okulu Olacak mı?

Muzaffer Elmas Twitter

Benzer haberler:

1 Yorum

  • Siteyi Gör
    2 Mart 2013 5:48 pmCevaplayan 2 yıl önce
    SauSosyal

    Yorumlarınızı SAÜ Görsün!

    Cevapla

Yorumlarınızı SAÜ Görsün ;

İsim veya Rumuz: (gerekli)

E-Mail: (gerekli)

Website: (isteğe bağlı)

Yorumunuz: (gerekli)

Yorumumu Yolla
Çocuk Bakıcısı Bebek Bakıcısı Google Reklam Ucuz Elektrik Ucuz Elektrik